stoiximan

Στις 22:15, η Τσέλσι υποδέχεται τη Μάντσεστερ Σίτι, στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής στην Premier League και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Με το δεξί επέστρεψε από την καραντίνα η Τσέλσι, την Κυριακή πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Άστον Βίλα με 1-2. Καλύτερη η ομάδα του Λάμπαρντ από το ξεκίνημα του αγώνα, δέχθηκε το 1-0 κόντρα στη ροή του αγώνα στο 43ο λεπτό μετά από στημένη φάση. Μπήκε εξίσου καλά στην επανάληψη και κατάφερε να γυρίσει το ματς μέσα σε 3 λεπτά! Στο 60′ ο Πούλισιτς έκανε το 1-1 και στο 62′ ο Ζιρού με ωραίο γυριστό ανέτρεψε το σκορ. Έτσι οι “μπλε” παρέμειναν στην 4η θέση με 51 βαθμούς, αλλά είδαν τη Γιουνάιτεντ να επικρατεί χθες και να μειώνει την απόσταση στους 2 πόντους.

Εντυπωσιακή στην επανεκκίνηση η Μάντσεστερ Σίτι, μετά το άνετο 3-0 επί της Άρσεναλ την προηγούμενη Τετάρτη, διέλυσε και την Μπέρνλι τη Δευτέρα με 5-0! Ο Φοντέν άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό και ο Μαχρέζ “καθάρισε” το παιχνίδι λίγο πριν το ημίχρονο με δύο τέρματα. Στη φάση του πέναλτι για το 3-0 όμως τραυματίστηκε ο εμβληματικός Αγουέρο και θα χάσει το υπόλοιπο της σεζόν. Ο Νταβίντ Σίλβα έκανε το 4-0 στο 51′ και ο Φοντέν (ξανά) έκλεισε το δείκτη του σκορ από το 63ο λεπτό. Άνετη στη 2η θέση η Σίτι, ουσιαστικά προετοιμάζεται για τη ρεβάνς με τη Ρεάλ στις αρχές Αυγούστου.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.