Προγνωστικά "ΧΙΝΑΡΙΑ"

• 17/03/201919:00 stoiximan
    ΑΓΩΝΑΣΣΗΜΕΙΟΑΠΟΔΟΣΗΑΠΟΤΠΟΝΤ+/-
    Παναθηναϊκός - ΟλυμπιακόςΧ Ημίχρονο 2.02 Χ Ημ.20 + 20.40

Το σημερινό ντέρμπι των δυο «αιωνίων» μπορεί να μην έχει βαθμολογικό κίνητρο, ωστόσο είναι δεδομένο πως οι δυο ομάδες θα παλέψουν για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, κυρίως για λόγους γοήτρου. Ο Ολυμπιακός σαφώς και είναι το φαβορί της αναμέτρησης όντας σε πολύ καλύτερη κατάσταση, ωστόσο θεωρούμε πως ο Παναθηναϊκός θα προβάλλει σθεναρή αντίσταση τουλάχιστον για τα πρώτα 45 λεπτά. Έτσι, επιλογή μας θα αποτελέσει το Χ ημίχρονο σε απόδοση 2.02 στον Stoiximan.

Δες το στην Stoiximan
  • 09/03/201917:00 goalbet
    Νιουκάστλ - ΈβερτονΧ 3.253-215 - 15.00

Το Νιουκάστλ – Έβερτον είναι ένα αμφίρροπο παιχνίδι ανάμεσα σε δύο σκληρές ομάδες. Η Νιουκάστλ έχει ξεφύγει από την επικίνδυνη ζώνη, αλλά δεν επαναπαύεται. Η Έβερτον πήρε την ισοπαλία από τη Λίβερπουλ, και θέλει να συνεχίσει αήττητη. Αναμένουμε λοιπόν, μια σκληρή αναμέτρηση μεταξύ των δύο, όπως και στον πρώτο γύρο. Τότε, το ματς είχε λήξει ισόπαλο, 1-1. Ιδιαίτερα πιθανή βλέπουμε την ισοπαλία και σήμερα, και επιλέγουμε το «Χ» σε απόδοση 3.25 στην Goalbet.

Δες το στην Goalbet
  • 04/03/201922:00 stoiximan
    Λιβόρνο - ΜπενεβέντοΧ 3.052-020 - 20.00

Οι δυο ομάδες μπορεί να έχουν διαφορετικούς στόχους, με τη Λιβόρνο να παλεύει για την παραμονή της και την Μπενεβέντο για την άνοδο, ωστόσο αμφότερες είναι σε καλή κατάσταση. Η Λιβόρνο εντός έδρας είναι ιδιαιτέρως σκληρή, παραμένει αήττητη στα επτά τελευταία παιχνίδια μπροστά στο κοινό της μετρώντας τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες, ενώ η Μπενεβέντο είναι αποτελεσματική μακριά από το «σπίτι» της, μετρώντας δυο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες στις έξι τελευταίες εξόδους της. Περιμένουμε ένα πολύ «κλειστό» ματς που θα κριθεί στις λεπτομέρειες, εμείς «βλέπουμε»… μοιρασιά, επομένως θα επιλέξουμε την ισοπαλία σε απόδοση 3.05, όπου εν μέρει εξυπηρετεί και τις δυο πλευρές.

• 03/03/201921:30 stoiximan
    Νάπολι - ΓιουβέντουςΧ Ημίχρονο 2.020-2 Ημ.20 - 20.00

Αμφότερες είναι εξαιρετικές στα μετόπισθεν, περιμένουμε ένα άκρως ισορροπημένο παιχνίδι και ιδίως στο πρώτο ημίχρονο, με την ισοπαλία να «παίζει» δυνατά. Θεωρούμε ότι οι δυο ομάδες θα πάνε ισόπαλες στα αποδυτήρια και θα λύσουν τις διαφορές τους στο δεύτερο μέρος, έτσι θα κρατήσουμε το Χ ημίχρονο σε απόδοση 2.02 στον Stoiximan.

• 24/02/201916:30 bwin
    Αννόβερο - Άιντραχτ Φρ.Χ 4.300-315 - 15.00

Σε “βασίλισσα” της ισοπαλίας έχει μετατραπεί τον τελευταίο μήνα η Άιντραχτ Φρανκφούρτης, καθώς προέρχεται από 5/6 ισοπαλίες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Το Αννόβερο από την πλευρά του έχει ισχυρό κίνητρο καθώς παλεύει για την παραμονή του, επομένως θα κοιτάξει πρωτίστως να μην ηττηθεί, με την ισοπαλία να συγκεντρώνει και πάλι καλές πιθανότητες επαλήθευσης. Θα την «τιμήσουμε» σε απόδοση 4.30 στη Bwin.

Εδώ ποντάρεις στην Bwin
  • 23/02/201917:15 stoiximan
    Σεβίλλη - ΜπαρτσελόναΧ 4.002-415 - 15.00

Αποκλειστικά και μόνο τη νίκη θα ψάξουν οι δυο ομάδες στη σημερινή αναμέτρηση, η Σεβίλλη για να παραμείνει εντός της πρώτης τετράδας και η Μπαρτσελόνα για να διατηρήσει ή και να αυξήσει τη διαφορά των επτά πόντων από τους διώκτες της. Σαφώς και η Μπαρτσελόνα είναι ανώτερη, ωστόσο το «Sánchez Pizjuán» αναμένεται να εξισορροπήσει αρκετά την κατάσταση, καθώς είναι μια από τις πιο «καυτές» έδρες της λίγκας. Θα ρισκάρουμε επιλέγοντας την ισοπαλία σε απόδοση 4.00 στον Stoiximan, ένα αποτέλεσμα όπου παραδόξως εμφανίστηκε και στα 4/5 τελευταία παιχνίδια των Καταλανών.

• 22/02/201921:00 bwin
    Αζαξιό - ΟσέρΧ 2.852-120 - 20.00

Οι δυο ομάδες είναι πολύ κοντά βάσει δυναμικής, οδηγούν τα περισσότερα από τα παιχνίδια τους σε πολύ χαμηλά σκορ, ενώ η ισοπαλία είναι ένα από τα αποτελέσματα που εμφανίζεται συχνά στα ματς των δυο ομάδων και ιδίως των γηπεδούχων. Περιμένουμε και σήμερα «κλειστό» ματς, πιθανή και πάλι η ισοπαλία, την οποία θα κρατήσουμε σε απόδοση 2.85 στην Bwin.

• 17/02/201916:00 bwin
    Λιλ - ΜονπελιέΧ 3.400-015 + 36.00

Η Μονπελιέ “τρέχει” αήττητο σερί πέντε αγώνων σε επίπεδο πρωταθλήματος, ωστόσο στους τέσσερις από αυτούς μοιράστηκε βαθμούς κι εντυπώσεις, δείχνοντας να έχει μεγάλη έφεση στις ισοπαλίες. Κόντρα στη Λιλ έχει δύσκολο έργο, ωστόσο είναι αρκετά σκληροτράχηλη και δείχνει ικανή να πάρει και πάλι αποτέλεσμα, με την ισοπαλία να δίνεται σε απόδοση 3.40 στη Bwin. Θα την «τιμήσουμε».

• 15/02/201921:00 stoiximan
    Παρί - ΑζαξιόΧ 2.951-115 + 29.25

Αμφότερες είναι εξαιρετικές όσον αφορά το αμυντικό κομμάτι, επιθετικά σκοράρουν με το σταγονόμετρο, επομένως σχεδόν όλα τα παιχνίδια τους οδηγούνται σε χαμηλά σκορ, με την ισοπαλία να εμφανίζεται συχνά σαν αποτέλεσμα. Δεν περιμένουμε αλλαγή εικόνας και ταχύτητας από τις δυο ομάδες σήμερα, ο βαθμός δεν θα αφήσει παραπονεμένη καμία από τις δυο πλευρές, έτσι θα ρισκάρουμε στην ισοπαλία σε απόδοση 2.95 στον Stoiximan.

• 09/02/201919:00 bwin
    Ξάνθη - ΛαμίαΧ 3.200-015 + 33.00

Η Ξάνθη δεν έχει ιδιαίτερο βαθμολογικό κίνητρο, καθώς βρίσκεται στο +8 από τα μπαράζ παραμονής και δεν αναμένεται να κινδυνέψει, ενώ η Λαμία είναι στο +3 από τα «κόκκινα», όντας σε καλή αγωνιστική κατάσταση (τρεις νίκες στα τέσσερα τελευταία). Επίσης, η Ξάνθη έχει μεγάλη έφεση στις ισοπαλίες (έχει τρεις στα πέντε τελευταία), θεωρούμε ότι και η Λαμία θα παίξει για το βαθμό που εν μέρει την εξυπηρετεί, έτσι θα πάμε με το Χ σε απόδοση 3.20 στη Bwin.

Bet365: Η Κορυφαία Εταιρία - ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΩΡΑ