Στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής στη Veikkausliiga, η Χόνκα φιλοξενεί τη Χέλσινγκφορς (18:30) και η στοιχημαν προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών.

Αήττητη στο φετινό πρωτάθλημα η Χόνκα, έχοντας σε έντεκα αναμετρήσεις τέσσερις νίκες και επτά ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Βέσα Βασάρα φιλοξενήθηκε από τη Σεϊναγιόεν, κόντρα στην οποία επικράτησε με 0-2. Προηγήθηκε με τον Ντονγκού στο 52′ και επτά λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Under 2.5, στα επτά τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Εντός έδρας μετράει δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες, στο πρωτάθλημα.

Την τρίτη διαδοχική της ήττα υπέστη η Χέλσινγκφορς, μετά και από εκείνες κόντρα σε Ίντερ Τούρκου (3-2 εκτός) και Χάκα (0-1 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιόναταν Γιόχανσον φιλοξενήθηκε από την Τούρκου, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε στο 51ο λεπτό, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Σημειώθηκε No Goal και Under 2.5, στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα