Στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής στη 2. Bundesliga, η Χάιντενχαϊμ φιλοξενεί τη Βέχεν Βισμπάντεν (19:30) και το στοιχημαν την προσφέρει με πλήθος αγορών.

Επιστροφή στις ήττες για τη Χάιντενχαϊμ, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε επί της Καρλσρούης (3-1 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Φρανκ Σμιντ φιλοξενήθηκε από τη Μπόχουμ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 3-0. Βρέθηκε πίσω με δυο τέρματα από το πρώτο μέρος (11′, 34′), για να δεχθεί και ένα τρίτο λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας (64′). Σημειώθηκε No Goal, στα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει επτά νίκες, πέντε ισοπαλίες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Βέχεν Βισμπάντεν, μετά και από εκείνη κόντρα στην Όσναμπρουκ (2-6 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ρούντιγκερ Ρεμ φιλοξένησε τη Στουτγκάρδη, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Προηγήθηκε με τον Σέφερ στο 50′ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 80′, εν τέλει επικράτησε με το πέναλτι του Τιτς, στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Goal/Goal, στα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.