Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής στη Premier League, η Τότεναμ φιλοξενεί τη Νιουκάστλ (18:30) το Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών.

Αήττητη σε δυο αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Τότεναμ, όπου και μετράει μια νίκη και μια ισοπαλία. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μαουρίτσιο Ποκετίνο φιλοξενήθηκε από τη Μάντσεστερ Σίτι, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Παρότι βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ (20′, 35′), κατάφερε εν τέλει να φτάσει ισάριθμες φορές στην ισοφάριση με τους Λαμέλα (23′) και Λούκας Μόουρα (59′), αντίστοιχα. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τρία τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Αντιθέτως, από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Νιουκάστλ. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Στιβ Μπρους φιλοξενήθηκε από τη Νόριτς, από την οποία και ηττήθηκε με 3-1. Έχοντας βρεθεί πίσω στο σκορ με τρία τέρματα, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τελικό αποτέλεσμα με τον Σέβλεϊ, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Είχε προηγηθεί η εντός έδρας ήττα από την Άρσεναλ (0-1), στην πρεμιέρα. Μόλις μια νίκη στα πέντε τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα, μετρώντας ακόμη μια ισοπαλία και τρεις ήττες.