Στα πλαίσια της τέταρτης αγωνιστικής στη 2. Bundesliga, η Στουτγκάρδη φιλοξενεί τη Μπόχουμ (21:30) και το Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Μετά από τέσσερις αναμετρήσεις στο φετινό πρωτάθλημα, η Στουτγκάρδη παραμένει αήττητη, με δυο νίκες και δυο ισοπαλίες. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τιμ Βάλτερ φιλοξενήθηκε από την Άουε, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και μεταξύ τους “λευκή” ισοπαλία. Ήταν ανώτερη και άξιζε το κάτι παραπάνω, παρότι ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Σόσα στο 66ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα φετινά της παιχνίδια. Νικηφόρα και τα δυο εντός έδρας παιχνίδια της.

Αντιθέτως, η Μπόχουμ αγνοεί τη νίκη, μετρώντας δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Για την περασμένη αγωνιστική, φιλοξένησε τη Βέχεν, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 3-3. Μπορεί να βρέθηκε πίσω με 0-3 στην ανάπαυλα, στο δεύτερο ημίχρονο όμως έφτασε στην ανατροπή, με τους Μπαπό (56′), Οσέι-Τούτου (87′) και Γκάνβουλα (πεν. 90′). Αυτό ήταν και το τελευταίο της ματς με τον Ρόμπιν Τουτ στον πάγκο της, ενώ απόψε θα παραταχθεί με υπηρεσιακό τεχνικό. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα φετινά της παιχνίδια. Γνώρισε την ήττα και στα δυο εκτός έδρας παιχνίδια της.