Στα πλαίσια της όγδοης αγωνιστικής στα προκριματικά του Euro 2020, η Σλοβενία φιλοξενεί την Αυστρία (21:45) και το Stoiximan την προσφέρει με πλήθος αγορών.

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Σλοβενία, μετά από τρεις διαδοχικές νίκες επί των Λετονία (0-5 εκτός), Πολωνία (2-0 εντός) και Ισραήλ (3-2 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ματίας Κεκ φιλοξενήθηκε από τη Βόρεια Μακεδονία, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Έχοντας βρεθεί πίσω στο σκορ με δυο τέρματα, κατάφερε απλά να μείωσει με το πέναλτι του Ίλισιτς, στιο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια στα προκριματικά.

Από ένα αήττητο σερί πέντε αναμετρήσεων στα προκριματικά προέρχεται η Αυστρία, στο οποίο μετράει τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Φράνκο Φόντα φιλοξένησε το Ισραήλ, του οποίου και επικράτησε με 3-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο 34′, κατάφερε να ισοφαρίσει αρχικά με τον Λατσάρο λίγο πριν την ανάπαυλα και εν τέλει να φτάσει στην ανατροπή με τα τέρματα των Χιντερέγκερ (56′) και Σάμπιτσερ (88′). Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια στα προκριματικά.