Στα πλαίσια της τέταρτης αγωνιστικής στη 2. Bundesliga, η Σεντ Πάουλι φιλοξενεί τη Χολστάιν Κίελ (21:30) και το Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών.

Δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης στο φετινό πρωτάθλημα η Σεντ Πάουλι, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιος Λουχουκάι φιλοξενήθηκε από τη Στουτγκάρδη, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Προηγήθηκε με τον Ντάελι στο 18′, για να δεχθεί την ισοφάριση με τη συμπλήρωση μιας ώρας και εν τέλει να ηττηθεί στις καθυστερήσεις. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια για το πρωτάθλημα.

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Χολστάιν Κίελ, μετά από μια ισοπαλία και μια ήττα. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Αντρέ Σούμπερ φιλοξένησε την Καρλσρούη, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 2-1. Βρέθηκε πίσω μετά από 17 λεπτά αγώνα, ωστόσο έκανε την ανατροπή, με τα δυο τέρματα του Λι Γιάε Σουνγκ στο 45ο και στο 64ο λεπτό. Σημειώθηκε 2-3 Goals στα τρία τελευταία της παιχνίδια για το πρωτάθλημα.