Στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής στη Serie A, η Σαμπντόρια φιλοξενεί τη Νάπολι (21:45) και το στοιχημαν την προσφέρει με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Χωρίς νίκη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι στο πρωτάθλημα η Σαμπντόρια, έχοντας προηγηθεί η βαριά ήττα από τη Λάτσιο (5-1 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Κλαούντιο Ρανιέρι φιλοξένησε τη Σασουόλο, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Παρότι αγωνιζόταν με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 25ο λεπτό, δεν κατάφερε να φτάσει σε μια νίκη. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τρία από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Επιστροφή στις νίκες για τη Νάπολι, μετά από τρεις διαδοχικές ήττες κόντρα σε Ίντερ (1-3 εντός), Λάτσιο (1-0 εκτός) και Φιορεντίνα (0-2 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τζενάρο Γκατούζο φιλοξένησε τη Γιουβέντους, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Προηγήθηκε με 2-0, χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι Ζιελίνσκι (63′) και Ινσίνιε (86′), πριν δεχθεί τη μείωση του σκορ, για το τελικό αποτέλεσμα, στις καθυστερήσεις. Σημειώθηκε G/G στα επτά από τα εννέα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.