Στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής στη Serie A, η Πάρμα φιλοξενεί τη Λέτσε (21:45) και το στοιχημαν προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Πάρμα, μετά από τρεις αναμετρήσεις με απολογισμό δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ρομπέρτο Ντ’Αβέρσα φιλοξενήθηκε από την Αταλάντα, από την οποία και ηττήθηκε με το βαρύ 5-0. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με τρία τέρματα από το πρώτο ημίχρονο (11′, 34′, 43′), για να δεχθεί ακόμη δυο στο δεύτερο ημίχρονο (60′, 71′), για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Under 2.5 στα έξι από τα εννέα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις η Λέτσε, όπου και μετράει μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Φάμπιο Λιβεράνι φιλοξένησε την Ουντινέζε, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στο 88ο λεπτό, στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Αυτή ήταν και η τρίτη διαδοχική της ήττα, έχοντας προηγηθεί εκείνες από Μπρέσια (3-0 εκτός) και Μπολόνια (2-3 εντός). Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.