Στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής στη Bundesliga, η Ουνιόν Βερολίνου φιλοξενεί τη Μπάγερν Μονάχου (19:00) και το στοιχημαν την προσφέρει με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Ουνιόν Βερολίνου, έχοντας προηγηθεί η ισοπαλία με τη Βόλσφμπουργκ (2-2 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ουρς Φίσερ φιλοξενήθηκε από τη Φράιμπουργκ, από την οποία και ηττήθηκε με 3-1. Ο Άντερσον σημείωσε το μοναδικό τέρμα της ομάδας του, μειώνοντας προσωρινά σε 2-1, στο 61ο λεπτό. Σημειώθηκε Goal/Goal και Over 2.5, στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες, μια ισοπαλία και πέντε ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Ένα αήττητο σερί έντεκα αναμετρήσεων “τρέχει” η Μπάγερν Μονάχου, μετρώντας δέκα νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χανς Ντίτερ Φλικ φιλοξένησε την Άουγκσμπουργκ, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Ο Μούλερ στο 53′ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του, με τον Γκορέτσκα να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Over 2.5, στα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει οκτώ νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.