Στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League, ο Ολυμπιακός φιλοξενεί την Τότεναμ (19:55) και το Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Αήττητος σε εννέα αναμετρήσεις στη σεζόν ο Ολυμπιακός, μετρώντας οκτώ νίκες και μια ισοπαλία. Το Σάββατο, το σύνολο του Πέδρο Μαρτίνς φιλοξένησε το Βολό, στα πλαίσια της Super League, τον οποίο και συνέτριψε 5-0. Πήρε το προβάδισμα με τον Γκιγιέρμε στο 12ο λεπτό, ενώ τα γκολ των Ελ Αραμπί (71′), Γκερέρο (79′), Βαλμπουενά (πεν. 83′) και Σουντάνι (90’+3) διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε N/G στα οκτώ από τα εννέα του παιχνίδια. Πήρε τη νίκη και στα πέντε φετινά εντός του, διατηρώντας σε όλα ανέπαφη την εστία του.

Στις νίκες επέστρεψε η Τότεναμ, μετά από τρεις αναμετρήσεις με δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Το Σάββατο, το σύνολο του Μαουρίτσιο Ποκετίνο φιλοξένησε την Κρίσταλ Πάλας, στα πλαίσια της Premier League, της οποίας και επικράτησε με 4-0, πετυχαίνοντας και τα τέσσερα τέρματα στο πρώτο ημίχρονο. Οι Σον (10′, 23′), Φαν Άανχολτ (αυτ. 21′) και Λαμέλα (42′) σημείωσαν τα γκολ για τους “πετεινούς”. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε φετινά της παιχνίδια. Ισόπαλα και τα δυο εκτός έδρας παιχνίδια της.