stoiximan

Σπουδαίο ματς για την κορυφή της La Liga απόψε στις 23:00 στο Καμπ Νου και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Η Μπαρσελόνα “σκάλωσε” στο Βίγκο το Σάββατο και πλέον είναι με την πλάτη στον τοίχο όσον αφορά τη μάχη του τίτλου, από τη στιγμή που η Ρεάλ πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Εσπανιόλ την Κυριακή. Η ομάδα του Σετιέν προηγήθηκε από πανέξυπνη ασίστ του Μέσι στο Σουάρες (20ο) και ανέκτησε το προβάδισμα στο 67ο με τους ίδιους πρωταγωνιστές και τον Ουρουγουανό να σκοράρει ένα πανέμορφο και συνάμα πολύ δύσκολο τερμα. Ο κόουτς των καταλανών προχώρησε σε αλλαγές που δεν βοήθησαν την ομάδα του και η Θέλτα βρήκε την ισοφάριση (2-2) με ένα ακόμη πολύ όμορφο γκολ, απευθείας φάουλ του Άσπας. Έτσι οι μπλαουγκράνα έμειναν στο -2 από τη Ρεάλ και δεν έχουν άλλα περιθώρια απωλειών.

Η Ατλέτικο έχει αρχίσει και βρίσκει ρυθμό μετά την καραντίνα, εκμεταλλεύτηκε το βατό της πρόγραμμα και με 4 σερί νίκες “αγκάλιασε” την έξοδο στο Champions League, όντας στο +6 από την 5η Χετάφε. Θύματά της ομάδα του Σιμεόνε η Οσασούνα (0-5), η Βαγιαδολίδ (1-0), η Λεβάντε (0-1) και το Σάββατο η Αλαβές (2-1). Η πιο πρόσφατη νίκη ήρθε πολύ πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, αφού οι Μαδριλένοι προηγήθηκαν 2-0 στο 73ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στις καθυστερήσεις.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.