Στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής στη Bundesliga, η Μπάγερν Μονάχου φιλοξενεί την Άιντραχτ Φρανκφούρτης (19:30) και το στοιχημαν την προσφέρει με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Ένα αήττητο σερί δώδεκα αναμετρήσεων “τρέχει” στο πρωτάθλημα η Μπάγερν Μονάχου, μετρώντας έντεκα νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χανς Ντίτερ Φλικ φιλοξενήθηκε από την Ουνιόν Βερολίνου, κόντρα στην οποία επικράτησε με 0-2. Το πέναλτι του Λεβαντόφσκι στο 40′ την έβαλε μπροστά στο σκορ, με τον Παβάρ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, δέκα λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε No Goal, στα τρία τελευταία παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει εννέα νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Την τέταρτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Άιντραχτ Φρανκφούρτης, μετά και από εκείνες κόντρα σε Ντόρτμουντ (4-0 εκτός), Ουνιόν Βερολίνου (1-2 εντός) και Λεβερκούζεν (4-0 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Άντι Χούτερ φιλοξένησε τη Γκλάντμπαχ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-3. Ο Αντρέ Σίλβα σημείωσε το μοναδικό της τέρμα στο ματς, μειώνοντας για το τελικό αποτέλεσμα, στο 81ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 2.5, στα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες, μια ισοπαλία και εννέα ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.