Στα πλαίσια της έβδομης αγωνιστικής στην Premier League, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φιλοξενεί την Άρσεναλ (22:00) και το Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, μετά και τη νίκη που πήρε κόντρα στη Λέστερ (1-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Όλες Γκούναρ Σόλσκιερ φιλοξενήθηκε από τη Γουέστ Χαμ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω λίγο πριν την ανάπαυλα, δέχομενη ακόμη ένα τέρμα έξι λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια στη διοργάνωση. Εντός έδρας μετράει δυο νίκες και μια ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Μετά από τρεις αναμετρήσεις με απολογισμό δυο ισοπαλίες και μια ήττα, η Άρσεναλ πανηγύρισε και πάλι τη νίκη. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ουνάι Έμερι φιλοξένησε την Άστον Βίλα, κόντρα στην οποία επικράτησε με 3-2. Βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, για να ισοφαρίσει ισάριθμες φορές με τους Πεπέ (πεν. 59′) και Τσέιμπερς (81′) και εν τέλει να επικρατήσει με τον Ομπαμεγιάνγκ, έξι λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα πέντε τελευταία της παιχνίδια στη διοργάνωση. Εκτός έδρας μετράει από μια νίκη, ισοπαλία και ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.