Στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής στην Premier League, η Λίβερπουλ φιλοξενεί τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (22:00) και το στοιχημαν την προσφέρει με πλήθος αγορών.

Αήττητη παραμένει στο φετινό πρωτάθλημα η Λίβερπουλ, έχοντας απολογισμό 18 νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιούργκεν Κλοπ φιλοξένησε τη Γουλβς, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Σαντιό Μανέ στο 42ο λεπτό, ήταν και αυτό που χάρισε το “τρίποντο” στους “κόκκινους”. Αυτή ήταν και η δέκατη διαδοχική νίκη της στο πρωτάθλημα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα οκτώ από τα δέκα τελευταία της παιχνίδια. Επικράτησε και στα δέκα εντός έδρας παιχνίδια της, στο φετινό πρωτάθλημα.

Στις ήττες επέστρεψε η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, μετά από τέσσερις αναμετρήσεις με τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Κρις Γουάιλντερ φιλοξενήθηκε από τη Μάντσεστερ Σίτι, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Μετά από το “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε πίσω στο 52′, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα οκτώ λεπτά πριν το φινάλε, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες, πέντε ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.