Στα πλαίσια των play-offs του Champions League, η Κράσνονταρ φιλοξενεί τον Ολυμπιακός (22:00) και το Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι σε όλες τις διοργανώσεις, μετά και την ήττα από τον Ολυμπιακό (4-0 εκτός), η Κράσνονταρ δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη. Το περασμένο Σάββατο, το σύνολο του Μουράντ Μουσάεφ φιλοξένησε τη Λοκομοτίβ Μόσχας, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πέμπτο μόλις λεπτό, κατάφερε εν τέλει να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα του Σουλεϊμάνοφ, τρία λεπτά πριν από την ανάπαυλα. Σημειώθηκε Under 2.5 στα πέντε από τα επτά τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις. Εντός έδρας μετράει δυο νίκες και από μια ισοπαλία και ήττα στη σεζόν.

Την πέμπτη διαδοχική του νίκη σε όλες τις διοργανώσεις πανηγύρισε ο Ολυμπιακός. Το περασμένο Σάββατο, το σύνολο του Πέδρο Μαρτίνς υποδέχθηκε τον Αστέρα Τρίπολης, στην πρεμιέρα της Super League, του οποίου και επικράτησε με 1-0. Ένα εύστοχο πέναλτι του Ελ Αραμπί στο έβδομο μόλις λεπτό, ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Παραμένει έτσι αήττητος στη σεζόν, με απολογισμό πέντε νίκες και μια ισοπαλία. Σημειώθηκε N/G και στα έξι επίσημα παιχνίδια που έδωσε. Εκτός έδρας μετράει μια νίκη και ισοπαλία, στη σεζόν.