stoiximan

Στις 19:30, στο Borussia Park, η Γκλάντμπαχ υποδέχεται την Βόλφσμπουργκ για την 32η αγωνιστική και το στοιχημαν την προσφέρει με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Από δεύτερη σερί ήττα προέρχεται η Γκλάντμπαχ, η οποία το Σάββατο λύγισε στο Allianz Arena με 2-1 από την Μπάγερν. Κοίταξε στα ίσια την επικείμενη πρωταθλήτρια Γερμανίας, ήταν πολύ ανταγωνιστική σε όλο το ματς και θα μπορούσε να πάρει ακόμη και τη νίκη. Ισοφάρισε με αυτογκολ του Παβάρ στο 37ο λεπτό, έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Εμπολό και γενικά ήλεγχε το ρυθμό του αγώνα δίχως να δεχθεί έντονες απειλές στο β’ ημίχρονο. Ένα αμυντικό λάθος του Βεντ και η ολιγορία στο κέντρο της άμυνας στοίχισαν το καθοριστικό τέρμα του Γκορέτσκα στο 86ο λεπτό. Είχε προηγηθεί η άδικη επίσης ήττα από τη Φράιμπουργκ (1-0). Βρίσκεται  στην 5η θέση με 56 πόντους, στο -1 από την άμεση ανταγωνίστρια Λεβερκούζεν.

Η Βόλφσμπουργκ από τη μεριά της προέρχεται από το εντός έδρας 2-2 με τη Φράιμπουργκ. Προηγήθηκε 2-0 κόντρα στη ροή του αγώνα με τον Βέγκχορστ να βρίσκει δύο φορές τα αντίπαλα δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν λίγο πριν το ημίχρονο και με το ξεκίνημα της επανάληψης ισοφάρισαν. Μέχρι το φινάλε χάθηκαν πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν. Παρά την απώλεια βαθμών παραμένει σε θέση ισχύος για την 6η θέση που οδηγεί στο επόμενο Europa League. Με συγκομδιή 46 πόντων είναι στο +3 από τη Χόφενχαϊμ και στο +4 από την Φράιμπουργκ.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.