Στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής στη Süper Lig, η Γκεζτέπε φιλοξενεί τη Ρίζεσπορ (19:00) και το στοιχημαν την προσφέρει με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Την τρίτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Γκεζτέπε, έχοντας προηγηθεί εκείνες από Καϊσέρισπορ (1-0 εκτός) και Μπασακσεχίρ (0-3 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ερσάν Παρλατάν φιλοξενήθηκε από την Κασίμπασα, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο δεύτερο μόλις λεπτό, για να δεχθεί ακόμη ένα τέρμα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στο πιο πρόσφατο αντίστοιχο ματς.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και επτά αναμετρήσεις η Ρίζεσπορ, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ουνάλ Καραμάν φιλοξενήθηκε από την Ανκαραγκουτσού, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Βρέθηκε πίσω με δυο τέρματα (αυτ. 17′, 22′), για να μειώσει απλά στο τελικό αποτέλεσμα με τον Χαρμάς, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Σημειώθηκε Goal/Goal στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και οκτώ ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στις τρεις τελευταίες εξόδους της.