Στα πλαίσια φιλικής αναμέτρησης στο “Signal Iduna Park”, η Γερμανία αντιμετωπίζει την Αργεντινή (09/10, 21:45), με το Stoiximan να την προσφέρει με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Στις νίκες επέστρεψε η Γερμανία, μετά και την ήττα στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Ολλανδία (2-4). Στο τελευταίο παιχνίδι του, το σύνολο του Γιόακιμ Λεβ φιλοξενήθηκε από τη Βόρεια Ιρλανδία, για τα προκριματικά του Euro 2020, κόντρα στην οποία πήρε το διπλό, επικρατώντας με 0-2. Μετά το “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε με τον Χάλστενμπεργκ στο 48′, με τον Γκνάμπρι να διαμορφώνει στις καθυστερήσεις το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε N/G στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της. Πήρε τη νίκη στα τέσσερα από τα πέντε πιο πρόσφατα ματς που έδωσε, σε όλες τις διοργανώσεις.

Από ένα αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Αργεντινή, όπου και μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία. Στο τελευταίο παιχνίδι του, το σύνολο του Λιονέλ Σκαλόνι αντιμετώπισε το Μεξικό, σε φιλική αναμέτρηση, κόντρα στο οποίο πήρε τη νίκη, επικρατώντας με 4-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής για την “αλμπισελέστε” ήταν ο Λαουτάρο Μαρτίνεζ, ο οποίος πέτυχε χατ τρικ (17′, 22′, 39′), ενώ δίχτυα βρήκε και ο Παρέδες, από το σημείο του πέναλτι (33′). Σημειώθηκε N/G στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της.