Στα πλαίσια του τελικού για τα play off της Segunda División, η Έλτσε φιλοξενεί τη Χιρόνα (23:00) και η στοιχημαν προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών.

Αήττητη εδώ και τρεις αναμετρήσεις παραμένει η Έλτσε, μετρώντας δυο νίκες και μια ισοπαλία. Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι του, το σύνολο του Χοσέ Πακετά φιλοξενήθηκε από τη Σαραγόσα, κόντρα στην οποία επικράτησε με 0-1. Το τέρμα του Νίνο στο 81ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε Under 2.5, στα τέσσερα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει οκτώ νίκες, εννέα ισοπαλίες και πέντε ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Ένα νικηφόρο σερί δυο αναμετρήσεων μετράει η Χιρόνα. Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι του, το σύνολο του Φρανθίθκο φιλοξενήθηκε από την Αλμερία, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-2. Προηγήθηκε στο τέταρτο λεπτό με τον Σάιθ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 26′, εν τέλει επικράτησε με το τέρμα του Στουάνι στο 86ο λεπτό. Έκανε έτσι το 2×2 κόντρα στην Αλμερία, καθώς είχε επικρατήσει με 1-0 στο πρώτο ματς. Σημειώθηκε No Goal, στα επτά από τα δέκα τελευταία παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, επτά ισοπαλίες και έντεκα ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα