Στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής στη Bundesliga, η Βόλφσμπουργκ φιλοξενεί τη Χόφενχαϊμ (21:30) και το Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Αήττητη παραμένει στο φετινό πρωτάθλημα η Βόλφσμπουργκ, μετρώντας δυο νίκες και δυο ισοπαλίες σε τέσσερα αντίστοιχα παιχνίδια. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Όλιβερ Γκλάσνερ φιλοξενήθηκε από τη Φορτούνα Ντίσελντορφ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω στο 16′, για να φτάσει εν τέλει στην ισοφάριση με τον Βέγκχορστ, στο 29ο λεπτό. Σημειώθηκε 2-3 Goals και στα τέσσερα παιχνίδια της. Αγνοεί την ήττα στα εννέα τελευταία εντός της στη διοργάνωση, μετρώντας πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Στις ήττες επέστρεψε η Χόφενχαϊμ, μετά από δυο αναμετρήσεις με μια νίκη και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολ του Άλφρεντ Σρόιντερ φιλοξένησε τη Φράιμπουργκ, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-3. Βρέθηκε πίσω στο 11′, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 38′, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας. Σημειώθηκε N/G στα τρία από τα τέσσερα παιχνίδια της, με την ίδια να μη σκοράρει. Αγνοεί διπλό στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της στη διοργάνωση, μετρώντας από δυο ισοπαλίες και ήττες.