Στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής στην Primera Division της Νικαράγουα, η Βάλτερ Φερέτι φιλοξενεί τη Λας Σαμπάνας (01:00) και το στοιχημαν την προσφέρει με πλήθος αγορών.

Την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Βάλτερ Φερέτι, έχοντας προηγηθεί εκείνες επί των Ρεάλ Εστέλι (1-0 εντός) και Ρεάλ Μαντρίζ (4-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χένρι Ουρμπίνα φιλοξενήθηκε από τη Ντεπορτίβο Οκοτάλ, της οποίας και επικράτησε με 0-1. Το τέρμα του Λεάντρο Φιγκερόα στο 37ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε No Goal στα τρία πιο πρόσφατα φετινά παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Στις ήττες επέστρεψε η Λας Σαμπάνας, μετά από τρεις αναμετρήσεις με μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χόρχε Λουίς Βανέγας φιλοξένησε τη Μανάγκουα, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στο πρώτο μόλις λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε Under 2.5 στα έξι από τα επτά πιο πρόσφατα φετινά παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει μια νίκη, μια ισοπαλία και έξι ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.