stoiximan

Στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής στην Premier League, η Άρσεναλ φιλοξενεί τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (22:00) και το στοιχημαν την προσφέρει με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις η Άρσεναλ, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μικέλ Αρτέτα φιλοξένησε την Τσέλσι, στο μεταξύ τους τοπικό ντέρμπι, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 1-2. Πήρε το προβάδισμα στο 13′ με τον Ομπαμεγιάνγκ, με τους “μπλε” να κάνουν την ανατροπή στα τελευταία λεπτά (83′, 87′) και να επικρατούν. Σημειώθηκε G/G στα έξι από τα οκτώ τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το “τρίποντο” στα έξι πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (0-2-4).

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, μετά και από εκείνη επί της Νιουκάστλ (4-1 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ φιλοξενήθηκε από τη Μπέρνλι, κόντρα στην οποία επικράτησε με 0-2. Προηγήθηκε με το τέρμα του Μαρσιάλ στο 44ο λεπτό, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Ράσφορντ. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί μια φορά στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της (2-1-1).

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.