Στα πλαίσια της έκτης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League, ο Ολυμπιακός  φιλοξενεί τον Ερυθρό Αστέρα (22:00) και το στοιχημαν την προσφέρει με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό, μετά από τρεις αναμετρήσεις με δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Το Σάββατο, το σύνολο του Πέδρο Μαρτίνς φιλοξενήθηκε από τον Παναιτωλικό, στα πλαίσια της Super League 1, κόντρα στην οποία επικράτησε με 0-3. Προηγήθηκε με τον Ποντένσε στο έκτο λεπτό, με τον Ελ Αραμπί να σκοράρει δις στην πορεία (41′, 45’+2) και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε G/G στα τρία από τα τέσσερα τελευταία του παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει εννέα νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα, τη φετινή σεζόν, όντας αήττητος στα τρία πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (2-1-0).

Την τρίτη διαδοχική του νίκη πανηγύρισε ο Ερυθρός Αστέρας, έχοντας προηγηθεί εκείνες κόντρα σε Βόζντοβατς (2-0 εντός) και Μλάντοστ (0-1 εκτός). Το Σάββατο, το σύνολο του Βλάνταν Μιλόγεβιτς φιλοξένησε τη Σπαρτάκ Σουμπότιτσα, στα πλαίσια της Super Liga, κόντρα στην οποία επικράτησε με 3-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 21′, κατάφερε να ισοφαρίσει αρχικά με τον Γιαντέρ στο 31′ και να κάνει την ανατροπή στο 40′ με το αυτογκόλ του Τεκιγιάσκι. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τομανέ στο 51ο λεπτό. Σημειώθηκε N/G στα πέντε από τα έξι τελευταία του παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει εννέα νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, τη φετινή σεζόν, όντας αήττητος στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους του (4-1-0).