Στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής στη Super League 1, ο ΟΦΗ υποδέχεται τον Άρη (17:15) και το στοιχημαν προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών.

Επιστροφή στις ήττες για τον ΟΦΗ, μετά και τη νίκη επί της ΑΕΚ (1-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιώργου Σίμου φιλοξενήθηκε από τη Λαμία, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Ναμπί στο 11′, για να δεχθεί αρχικά την ισοφάριση με τον ίδιο τρόπο, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, καθώς και ένα δεύτερο τέρμα στο 59′, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα έξι από τα εννέα τελευταία του παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.

Αήττητος εδώ και επτά αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα ο Άρης, με τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μίκαελ Ένινγκ φιλοξενήθηκε από τον Ατρόμητο, με τον οποίο αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ (24′, πεν. 86′), για να ισοφαρίσει ισάριθμες φορές, με τους Μπρούνο Γκάμα (45’+1) και Φετφατζίδη (90’+2). Σημειώθηκε G/G στα πέντε τελευταία του παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει μια νίκη, τέσσερις ισοπαλίες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.