Στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής στην Serie A, η Κάλιαρι φιλοξενεί τη Σαμπντόρια (21:45) και το στοιχημαν την προσφέρει με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Αήττητο σερί έντεκα αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα για την Κάλιαρι, με επτά νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ρολάντο Μαράν φιλοξενήθηκε από τη Λέτσε, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Προηγήθηκε με 0-2, χάρη στους Ζοάο Πέδρο (πεν. 30′) και Ναϊνγκολάν (67′), για να δεχθεί στην πορεία την ισοφάριση (πεν. 83′, 90’+1), για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Αήττητη σε τέσσερις αναμετρήσεις η Σαμπντόρια, με δυο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Κλαούντιο Ρανιέρι φιλοξένησε την Ουντινέζε, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο 29′, για να ισοφαρίσει αρχικά με τον Γκαμπιαντίνι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και εν τέλει να επικρατήσει με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ραμίρεζ σστο 75ο λεπτό. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει μια νίκη και πέντε ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.