Στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής στην Premier League, η Γουλβς φιλοξενεί τη Μάντσεστερ Σίτι (22:00) και το στοιχημαν την προσφέρει με πλήθος αγορών.

Επιστροφή στις νίκες για τη Γουλβς, μετά από δυο αναμετρήσεις με απολογισμό μια ισοπαλία και μια ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Νούνο Εσπίριτο Σάντο φιλοξενήθηκε από τη Νόργουιτς, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-2. Βρέθηκε πίσω στο 17ο λεπτό, για να ισοφαρίσει αρχικά με τον Σάις (60′) και εν τέλει να φτάσει την ανατροπή με τον Χιμένες (81′). Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Μάντσεστερ Σίτι, έχοντας προηγηθεί εκείνη επί της Άρσεναλ (0-3 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Πεπ Γουαρδιόλα φιλοξένησε τη Λέστερ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 3-1. Βρέθηκε πίσω στο 22ο λεπτό, για να φτάσει στην ανατροπή πριν την ανάπαυλα, με τους Μαχρέζ (30′) και Γκουντογκάν (43′), με τον Ζεσούς να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 69ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 2.5 στα εννέα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει έξι νίκες, μια ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.