Στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής στη Premier League, η Γουέστ Χαμ φιλοξενεί την Άρσεναλ (22:00) και το στοιχημαν την προσφέρει με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Επιστροφή στις ήττες για τη Γουέστ Χαμ, μετά και τη νίκη επί της Τσέλσις (0-1 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μαουρίτσιο Πελεγκρίνι φιλοξενήθηκε από τη Γουλβς, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο 23′, για να δεχθεί και ένα δεύτερο τέρμα στο 86ο λεπτό, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε N/G στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει δυο νίκες, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας τη νίκη στα τέσσερα πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (0-1-3).

Αγνοεί τη νίκη εδώ και επτά αναμετρήσεις η Άρσεναλ, έχοντας απολογισμό τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Φρέντι Λιούμπεργκ φιλοξένησε τη Μπράιτον, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Βρέθηκε πίσω στο 36ο λεπτό, ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 μεν Λακαζέτ στο 50′, πριν δεχθεί και δεύτερο τέρμα για το τελικό αποτέλεσμα, δέκα λεπτά πριν από το φινάλε. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις έξι πιο πρόσφατες εξόδους της (0-3-3).