Στα πλαίσια της έκτης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League, ο ΑΠΟΕΛ φιλοξενεί τη Σεβίλλη (19:55) και το στοιχημαν την προσφέρει με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Από την πρώτη του ήττα, μετά από εννέα αναμετρήσεις και με απολογισμό πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες, προέρχεται ο ΑΠΟΕΛ. Το Σάββατο, το σύνολο του Τόμας Ντολ φιλοξενήθηκε από τον Ολυμπιακό Λευκωσίας, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, από τον οποίο και ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο 35′, για να δεχθεί και ένα δεύτερο τέρμα, επτά λεπτά πριν το φινάλε, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε N/G στα τέσσερα τελευταία του παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες, τη φετινή σεζόν, μένοντας αήττητος στα πέντε πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (4-1-0).

Αήττητη εδώ και έντεκα αναμετρήσεις η Σεβίλλη, με απολογισμό οκτώ νίκες και τρεις ισοπαλίες, σε όλες τις διοργανώσεις. Την Κυριακή, το σύνολο του Ζουλιέν Λοπετέγκι φιλοξενήθηκε από την Οσασούνα, στα πλαίσια της La Liga, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Προηγήθηκε με το τέρμα του Μουνίρ στο 11′, για να δεχθεί την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει επτά νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες, τη φετινή σεζόν, ούσα αήττητη στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (3-2-0).