stoiximan

Η Σουηδία υποδέχεται τη Ρουμανία (21:45), για την πρώτη αγωνιστική στα προκριματικά του Euro 2020, σε μια αναμέτρηση που ο Stoiximan προσφέρει με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Σε δυο φιλικά προετοιμασίας, η Σουηδία δεν πανηγύρισε κάποια νίκη, μετρώντας χαρακτηριστικά από μια ισοπαλία και ήττα. Στο πιο πρόσφατο, το σύνολο του Γιάνε Άντερσον αντιμετώπισε την Ισλανδία, στη Ντόχα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Βρέθηκε πίσω στο 4′, έκανε προσωρινά την ανατροπή με τους Γκιοκέρες (47′) και Θερν (66′), για να δεχθεί την ισοφάριση, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Under 2.5, στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της, επίσημα και φιλικά. Σε ότι αφορά το Nations League, κατάφερε να τερματίσει πρώτη σε έναν όμιλο με Ρωσία και Τουρκία, αποδεικνύοντας πως τα τελευταία χρόνια βρίσκεται σε ανοδική πορεία, αγωνιστικά.

Από ένα αήττητο σερί δέκα αγώνων, φιλικών και επίσημων, προέρχεται η Ρουμανία, έχοντας απολογισμό επτά νίκες και τρεις ισοπαλίες. Στο πιο πρόσφατο, το σύνολο του Κόσμιν Κόντρα φιλοξενήθηκε από το Μαυροβούνιο, για το Nations League, από την έδρα του οποίου έφυγε με το διπλό, μετά και το τελικό 0-1. Το τέρμα του Τσουκουντεάν στο 44′, ήταν και αυτό που έκρινε το ματς. Σημειώθηκε N/G και στα τρία τελευταία παιχνίδια της. Με τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες, τερμάτισε στη δεύτερη του ομίλου της, πίσω μόνο από τη Σερβία και πάνω από το Μαυροβούνιο και τη Λιθουανία.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.