stoiximan

Στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής στη Serie A, η Ρόμα φιλοξενεί τη Γιουβέντους (21:45) και το Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Από αήττητο σερί τριών αγώνων στο πρωτάθλημα προέρχεται η Ρόμα, με τρεις νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Κλαούντιο Ρανιέρι αντιμετώπισε τη Τζένοα, εκτός, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Ευτύχησε να πάρει το προβλαδισμα με τον Ελ Σαράουι στο 82′, για να δεχθεί την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις. Στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της σημειώθηκε Under 2.5. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 59 συνολικά και είναι στην πέμπτη θέση, όπου και “συγκατοικεί” με τη Μίλαν. Στις δέκα νίκες, πέντε ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα δυο τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της.

Αήττητη παραένει εδώ και τρεις αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Γιουβέντους, μετρώντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι φιλοξένησε την Τορίνο, στο μεταξύ τους τοπικό ντέρμπι, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 17′, εν τέλει έφερε το ματς στα ίσα με τον Κριστιάνο Ρονάλντο, έξι λεπτά πριν από το φινάλε. Ήταν η δεύτερη διαδοχική ισοπαλία της, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στην Ίντερ (1-1 εκτός). Έχει κατακτήσει εδώ και καιρό το πρωτάθλημα, ούσα στην κορυφή με 89 βαθμούς, στο +16 από τη δεύτερη Νάπολι. Στις 13 νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, πανηγυρίζοντας ένα διπλό στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της (1-1-2).

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.