Για την 19η αγωνιστική της La Liga, η Ρεάλ Σοσιεδάδ υποδέχεται την Εσπανιόλ (22:00) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Επιστροφή στις νίκες για τη Ρεάλ Σοσιεδάδ, μετά από τις τέσσερις διαδοχικές ήττες που υπέστη στο πρωτάθλημα, από Μπέτις (1-0 εκτός), Βαγιαδολίδ (1-2 εντός), Χετάφε (1-0 εκτός) και Αλαβές (0-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ιμανόλ Αλγκουασίλ φιλοξενήθηκε από τη Ρεάλ Μαδρίτης, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-2. Ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο τρίτο λεπτό με το πέναλτι του Ουίλιαν Χοσέ, με τον Ρουμπέν Πάρδο να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 83′. Έφτασε έτσι τους 22 βαθμούς και βρίσκεται στην 12η θέση, μαζί με τις Εϊμπάρ, Λεγκανές και Βαγιαδολίδ, έχοντας και ένα ματς λιγότερο. Μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα δυο τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της. Την Πέμπτη, έμεινε στο μηδέν με τη Μπέτις, εκτός έδρας, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για το Copa del Rey.

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Εσπανιόλ κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες για το πρωτάθλημα, δίνοντας τέλος στο σερί των έξι διαδοχικών της ηττών. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρούμπι υποδέχθηκε τη Λεγκανές, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Το τέρμα που σημείωσε ο Μπόρχα Ιγκλέσιας στο 9ο μόλις λεπτό, στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Με το τρίποντο αυτό που πανηγύρισε, έφτασε τους 24 βαθμούς και είναι στην όγδοη θέση, μαζί με τη Χιρόνα, η οποία έχει και ένα ματς περισσότερο. Μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της. Την Τετάρτη, αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Βιγιαρεάλ, εκτός έδρας, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για το Copa del Rey.

Παράλληλα, στον Stoiximan μπορείτε να βρείτε και τις αναμετρήσεις ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ (19:30) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.