Η Ρεάλ Μαδρίτης φιλοξενεί απόψε τον Παναθηναϊκό (22:15) στο “Palacio de Deportes”, στο δεύτερο παιχνίδι της σειρά για τα playoffs της Euroleague, σε μια αναμέτρηση που το Stoiximan προσφέρει με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Η Ρεάλ Μαδρίτης έχει κάνει ήδη το 1-0 στη σειρά, μετά και τη νίκη της με 75-72 στο ίδιο γήπεδο, το βράδυ της περασμένη Τετάρτης. Σε εκείνη την αναμέτρηση, οι “πράσινοι” είχαν μεγάλη ευκαιρία να κάνουν το “break”, έχοντας βρεθεί με έξι πόντους μπροστά στο 36ο λεπτό, όμως η “βασίλισσα” αποδείχθηκε εύστοχη από τη γραμμή των βολών και πήρε τη νίκη. Να σημειωθεί ότι ο Τόμας είχε την ευκαιρία να στείλει το ματς στην παράταση, όμως αστόχησε σε τρίποντο που επιχείρησε.

Αν και για τρεις περιόδους δεν έδειχνε στα καλύτερα του, εν τέλει ο Νικ Καλάθης ήταν για ακόμη μια φορά ο πρώτος σκόρερ για τον Παναθηναϊκό, πετυχαίνοντας 17 πόντους, έχοντας παράλληλα για άξιους συμπαραστάτες τους Τόμας (12π.) και Βουγιούκα (10π.). Από την πλευρά των γηπεδούχων, ο Τέιλορ σταμάτησε στους 13 πόντους, μετρώντας έναν περισσότερο από τον Κοζέρ.