stoiximan

Η Πορτογαλία υποδέχεται τη Σερβία (21:45), για τη δεύτερη αγωνιστική στα προκριματικά του Euro 2020, σε μια αναμέτρηση που ο Stoiximan προσφέρει με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Στο βαθμό της ισοπαλίας υποχρεώθηκε την πρώτη αγωνιστική των προκριματικών η Πορτογαλία. Στην πρεμιέρα των ομίλων, το σύνολο του Φερνάντο Σάντος φιλοξένησε την Ουκρανία στο “Da Luz”, με την οποία έμεινε στο μηδέν, παρότι ήταν με καλύτερη εντός του αγωνιστικού χώρου. Τρίτη διαδοχική ισοπαλία της σε επίσημο παιχνίδι, καθώς προηγήθηκαν αυτές με Ιταλία (0-0 εκτός) και Πολωνία (1-1 εντός), για το Nations League, ενώ ήταν και το τρίτο σερί της Under 2.5. Από τον αποκλεισμό της στο Παγκόσμιο Κύπελλο και μετά, είναι αήττητη, μετρώντας τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες, σε επίσημες και φιλικές αναμετρήσεις.

Στη μάχη των προκριματικών του Euro 2020 ρίχνεται απόψε η Σερβία, η οποία είχε ρεπό την πρώτη αγωνιστική. Κάτι που έδωσε την ευκαιρία στον Μλάντεν Κριστάγιτς να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα, στο φιλικό παιχνίδι που έδωσε η ομάδα του με τη Γερμανία. Αν και προηγήθηκε στο 12ο λεπτό, με το τέρμα του Γιόβιτς, δέχθηκε εν τέλει στην ισοφάριση από τον Γκορέτσκα στο 69ο λεπτό της συνάντησης. Παραμένει έτσι αήττητη στα επτά τελευταία παιχνίδια που έχει δώσει, φιλικά και επίσημα, μετρώντας τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Στα τρία πιο πρόσφατα από αυτά, σημειώθηκε και G/G.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.