Για το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι στους “16” του Champions League, η Πόρτο φιλοξενεί τη Γιουβέντους. Ο αγώνας παίζει με πολλά ειδικά στη Stoiximan!

Μακριά από τη νίκη έχει μείνει η Πόρτο εδώ και τέσσερα ματς σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Μάλιστα σε όλα έφερε ισοπαλία. Τελευταία έδωσε εντός έδρας αγώνα για την Primeira Liga κόντρα στην Μποαβίστα και βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο ημίχρονο. Τελικά, πέτυχε την ισοφάριση στο δεύτερο 45λεπτο με γκολ του Ταρέμι (54’) και πέναλτι του Ολιβέιρα (82’). Βρίσκεται στην τρίτη θέση της κατάταξης με 0 πόντους, στο -11 από την κορυφή.

Από ήττα που σημείωσε μετά από ένα σχεδόν μήνα έρχεται η Γιουβέντους. Έχασε σε αγώνα για το ιταλικό πρωτάθλημα από τη Νάπολι με 1-0 μέσα στο “Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα”. Είχε μεν την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις περισσότερες ευκαιρίες αλλά δεν την αξιοποίησε. Όσον αφορά τη βαθμολογία της Σέριε Α, έχει μείνει στην τέταρτη θέση του πίνακα με 42 βαθμούς, οχτώ μακριά από την πρώτη.

Προβάδισμα νίκης παίρνει η Γιουβέντους όπως παρατηρούμε στο stoiximan.gr! Ο άσος προσφέρεται σε απόδοση 4.42, το “Χ” στο 3.34 και το διπλό στο 2.10.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα