Για την 7η αγωνιστική της Premier League, η Μπόρνμουθ φιλοξενεί την Κρίσταλ Πάλας (22:00) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Ντροπιαστική ήττα γνώρισε την προηγούμενη εβδομάδα η Μπόρνμουθ, χάνοντας με 4-0 από την Μπέρνλι εκτός έδρας. Κάκιστη εμφάνιση, δεν μπόρεσε να προβάλει καμία αντίσταση στην αντίπαλο, βρέθηκε να χάνει 2-0 από το πρώτο ημίχρονο, δεχόμενη ακόμη δύο τέρματα στην επανάληψη. Επιστροφή στις ήττες για την Μπόρνμουθ, μετά τη νίκη που προηγήθηκε επί της Λέστερ (4-2), τρέχει ρεκόρ στο 3-1-2 στα φετινά παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Στην αντίπερα όχθη. η Κρίσταλ Πάλας έμεινε στο ισόπαλο 0-0 με την Νιούκαστλ εντός έδρας. Κακό ποιοτικά παιχνίδι, με λίγες καλές στιγμές μπροστά στις δύο εστίες, έδειξε να συμβιβάζεται από ένα σημείο και έπειτα με το βαθμό, με το 0-0 να κρίνεται σε γενικές γραμμές δίκαιο. Συμπλήρωσε δύο αγωνιστικές αήττητη η Κρίσταλ Πάλας, είχε προηγηθεί η νίκη επί της Χάντερσφιλντ (0-1), στο  2-2-2 το ρεκόρ της στις φετινές αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα.

**Αφορά μόνο εγγεγραμμένα μέλη του Stoiximan.