Για την 11η αγωνιστική της 1. Bundesliga, η Ντόρτμουντ υποδέχεται τη Μπάγερν (19:30) και ο Stoiximan προσφέρει το παιχνίδι με πλήθος στοιχημάτων και 0% γκανιότα*.

Αήττητη παραμένει στο φετινό πρωτάθλημα η Ντόρτμουντ, όπου μετά από δέκα αναμετρήσεις έχει απολογισμό εφτά νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λουσιάν Φαβρ φιλοξενήθηκε από τη Βόλφσμπουργκ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Το τέρμα που σημείωσε ο Ρόις στο 27ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 24 συνολικά και είναι στην πρώτη θέση της κατηγορίας, τέσσερις πόντους πάνω από τους διώκτες της. Τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία σε πέντε εντός έδρας αναμετρήσεις στη διοργάνωση. Μεσοβδόμαδα, γνώρισε την ήττα με 2-0 στην έδρα της Ατλέτικο Μαδρίτης, για την τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Από αήττητο σερί τριών αγωνιστικών προέρχεται η Μπάγερν Μονάχου, μετρώντας δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη, η ομάδα του Νίκο Κόβατς υποδέχθηκε τη Φράιμπουργκ, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι προηγήθηκε με το τέρμα του Γκνάμπρι στο 80′, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση ένα λεπτό πριν το φινάλε, για το τελικό αποτέλεσμα. Βαθμός με τον οποίο έφτασε τους 20 συνολικά και είναι στη δεύτερη θέση, μαζί με τη Γκλάντμπαχ, απέχοντας τέσσερις από την κορυφή και τη σημερινή της αντίπαλο. Επικράτησε στις τέσσερις από τις πέντε φετινές εξόδους της στο πρωτάθλημα, έχοντας παράλληλα και μια ήττα. Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με 2-0 της ΑΕΚ, εντός έδρας, για την τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Παράλληλα, ο Stoiximan προσφέρει και την αναμέτρηση Μπόκα Τζούνιορς – Ρίβερ Πλέιτ (22:00) με πλήθος στοιχημάτων και 0% γκανιότα*.

**Αφορά μόνο εγγεγραμμένα μέλη του Stoiximan.