Η Παρί Σεν Ζερμέν φιλοξενεί τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (22:00), για τη φάση των “16” του Champions League, και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*. Οι Παριζιάνοι είχαν επικρατήσει με 0-2 στο πρώτο παιχνίδι.

Από την όγδοη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Παρί Σεν Ζερμέν, επιβεβαιώνοντας πως βρίσκεται σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση. Το Σάββατο, η ομάδα του Τόμας Τούχελ αντιμετώπισε την Καέν, εκτός έδρας, για τη γαλλική Ligue 1, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 1-2. Βρέθηκε πίσω στο 56′, όμως τρία λεπτά αργότερα έφτασε στην ισοφάριση με ένα εύστοχο πέναλτι του Εμπαπέ και ολοκλήρωσε την ανατροπή με τον ίδιο παίκτη στο 87ο λεπτό. Ήταν το πέμπτο διαδοχικό της Over 2.5, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Με αυτό τον τρόπο, έφτασε τους 71 βαθμούς, παραμένοντας σταθερά στην κορυφή, με διαφορά 17 πόντων από τη δεύτερη Λιλ, και μάλιστα με παιχνίδι λιγότερο. Σε 20 εντός έδρας αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις, πανηγύρισε 18 νίκες, ενώ μετράει ακόμη από μια ισοπαλία και ήττα. Επικράτησε στα επτά πιο πρόσφατα εξ αυτών, τα πέντε από τα οποία ήταν και με Over 2.5.

Από ένα αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων προέρχεται η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, μετρώντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία, μετά και την ήττα στο πρώτο παιχνίδι με την Παρί. Το Σάββατο, η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ φιλοξένησε τη Σαουθάμπτον, για την αγγλική Premier League, της οποίας και επικράτησε με 3-2. Βρέθηκε πίσω στο 26′, όμως έκανε την ανατροπή με τα τέρματα των Αντρέας Περέιρα (53′) και Λουκάκου (59′), πριν δεχθεί την ισοφάριση στο 75′. Στο 88ο λεπτό όμως, ο Λουκάκου και πάλι, βρήκε δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Κάπως έτσι, έφτασε τους 58 βαθμούς και βρίσκεται στην τέταρτη θέση, τρεις πόντους μακριά από την πρώτη τριάδα και την Τότεναμ. Μακριά από την έδρα της, μετράει 13 νίκες, δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες, σε όλες τις διοργανώσεις. Οι οκτώ τελευταίες έξοδοι της ήταν νικηφόρες, ενώ οι πέντε από αυτές ήταν και με N/G.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.