Η Παρί Σεν Ζερμέν υποδέχεται την Ανζέ για τη 10η αγωνιστική της Λιγκ 1 και η Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και ειδικών στοιχημάτων!

Μόνο νίκες είχε φέτος η Παρί Σεν Ζερμέν στο γαλλικό πρωτάθλημα μέχρι την προηγούμενη αγωνιστική. Γνώρισε την πρώτη της ήττα στη σεζόν απέναντι στη Ρεν εκτός έδρας με 2-0. Έβαλαν δύσκολα οι γηπεδούχοι με το ξεκίνημα και έκλεισαν καλά τους χώρους τους. Είχαν τις ευκαιρίες τους στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι, χωρίς να καταφέρουν να βρουν δίχτυα. Δέχτηκαν δύο γκολ, στο 45′ και 46′, ενώ το γκολ του Εμπαπέ στο 68′ ακυρώθηκε ως οφσάιντ από τον VAR. Βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας, στο +6 από τη δεύτερη Λανς.

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε και πάλι η Ανζέ μέσα στο γήπεδό της κόντρα στη Μετς με 3-2 την περασμένη αγωνιστική. Με ανατροπή μάλιστα, καθώς έχανε από το 10′, ισοφαρίζοντας με τον Τσο στο 53′. Πέντε λεπτά αργότερα δέχτηκε πάλι τέρμα, για να απαντήσει και πάλι στο 65′ με τον Μανγκάνι. Στις καθυστερήσεις του ματς ο Μπαχόκεν πέτυχε το γκολ που έκρινε τον αγώνα. Καταλαμβάνει την 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 16 πόντους.

Σύμφωνα με τις αποδόσεις της stoiximan, η Παρί κυριαρχεί στις πιθανότητες νίκης. Αναλυτικότερα, ο άσος εντοπίζεται στο 1.35, το ”Χ” στο 5.20, και το διπλό στο 8.75.