Για την 21η αγωνιστική της Serie A, η Λάτσιο υποδέχεται τη Γιουβέντους (21:30) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι στο πρωτάθλημα η Λάτσιο δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη, μετρώντας μια ισοπαλία και μια ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Σιμόνε Ιντσάγκι φιλοξενήθηκε από τη Νάπολι, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με δυο τέρματα από το πρώτο ημίχρονο, και το μόνο που κατάφερε να μειώσει με τον Ιμόμπιλε (65′), για το τελικό αποτέλεσμα. Μάλιστα, πέντε λεπτά αργότερα, αποβλήθηκε ο Ακέρμπι με απευθείας κόκκινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με παίκτη λιγότερο. Βρίσκεται στην έκτη θέση με 32 βαθμούς, ένα πίσω από τη συμπολίτισσα Ρόμα. Στις πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο απολογισμός της σε εντός έδρας αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα, έχοντας παραμείνει αήττητη στα πέντε τελευταία εξ’ αυτών (2-3-0).

Αήττητη συνεχίζει την πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα η Γιουβέντους, έχοντας απολογισμό 18 νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι φιλοξένησε την ουραγό τη κατηγορίας, Κιέβο, της οποίας και επικράτησε με 3-0. Οι Ντάγκλας Κόστα (13′), Εμρέ Τσαν (45′) και Ρουγκάνι (84′) ήταν αυτοί που με τα τέρματα τους αυτά της χάρισαν τη νίκη. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 56 συνολικά και είναι μόνη πρώτη, εννέα πόντους από τη δεύτερη Νάπολι. Παράλληλα, διαθέτει και την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, με έντεκα τέρματα παθητικό. Στις οκτώ νίκες και μια ισοπαλία ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Παράλληλα, ο Stoiximan προσφέρει και την αναμέτρηση Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός (19:30) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.