Για την 18η αγωνιστική της Super League, ο Πανιώνιος υποδέχεται την ΑΕΚ (19:30) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και πέντε παιχνίδια για το πρωτάθλημα ο Πανιώνιος, μετρώντας δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Το Σάββατο, η ομάδα του Άκη Μάντζιου φιλοξενήθηκε από το ΠΑΟΚ, κόντρα στον οποίο γνώρισε μια βαριά ήττα με 3-0. Βρέθηκε πίσω με δυο τέρματα από το πρώτο ημίχρονο, ενώ δέχθηκε και ένα ακόμη στο 69′, αγωνιζόμενος με παίκτη λιγότερο από το 41′ όταν και αποβλήθηκε ο Μακρίλος. Μετά και από την ήττα του αυτή, βρίσκεται στην ένατη θέση, όπου και μετράει 19 βαθμούς, όσους έχει και η Λάρισα, απέχοντα δέκα τόσο από την τετράδα, όσο και από την επικίνδυνη ζώνη. Τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός του στο πρωτάθλημα, μένοντας αήττητος στα πέντε τελευταία εξ’ αυτών (3-2-0). Μεσοβδόμαδα, επικράτησε του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-0, εντός έδρας, και πήρε την πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου.

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η ΑΕΚ, όπου και μετράει τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη υποδέχθηκε τον Αστέρα Τρίπολης, κόντρα στον οποίο πήρε τη νίκη με 3-0, με τα τρία τέρματα να σημειώνονται στο πρώτο ημίχρονο. Οι Λιβάγια (9′), Άλεφ (11′) και Πόνσε (πεν. 20′) ήταν και αυτοί που βρήκαν δίχτυα για την ομάδα τους. Πέμπτο σερί ματς που δεν δέχεται γκολ, ενώ έφτασε τους 30 βαθμούς, ούσα και στην τρίτη θέση της κατάταξης, έξι πόντους μακριά από τον δεύτερο Ολυμπιακό. Τέσσερις νίκες και από δυο ισοπαλίες και ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας μια φορά στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της (1-2-1). Μεσοβδόμαδα, επικράτησε του Κισσαμικού με 5-0, εντός έδρας, και πήρε την πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου.

Παράλληλα, ο Stoiximan προσφέρει και την αναμέτρηση Μίλαν – Νάπολι (21:30) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.