Στη φάση των “16” στο Παγκόσμιο Κύπελλο U20, η Ουρουγουάη U20 αντιμετωπίζει τον Ισημερινό U20 (18:30) και το Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Ανίκητη ήταν η Ουρουγουάη U20 σε τρεις αναμετρήσεις για τους ομίλους του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής, η ομάδα του Γκουστάβο Φερέιρα αντιμετώπισε τη Νέα Ζηλανδία, κόντρα στην οποία επικράτησε με 0-2. Ο Νούνιες στο 40′ άνοιξε το σκορ την ομάδα του, με τον Ροντρίγκες να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Τρίτη σερί νίκη μετά και από εκείνες κόντρα σε Νορβηγία (3-1) και Ονδούρα (0-2), οπότε και τερμάτισε στην πρώτη θέση του ομίλου. Στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα, σημειώθηκε Under 2.5.

Από πρώτη του νίκη στο Παγκόσμιο Κύπελλο προέρχεται από την πλευρά του ο Ισημερινός U20. Στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής, η ομάδα του Χόρχε Τσέλικο αντιμετώπισε το Μεξικό, κόντρα στο οποίο επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Πλάτα στο 12ο λεπτό ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Είχαν προηγηθεί η ισοπαλία με την Ιαπωνία (1-1) και η ήττα από την Ιταλία (0-1), οπότε και προκρίθηκε ως μια από τις τέσσερις καλύτερες τρίτες ομάδες των ομίλων. Στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα, σημειώθηκε Under 2.5.

Παράλληλα, το Stoiximan.gr προσφέρει και την αναμέτρηση Φάμπιο Φονίνι – Αλεξάντερ Ζβέρεφ (13:55) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.