Η Ολλανδία υποδέχεται τη Γερμανία (21:45), για τη δεύτερη αγωνιστική στα προκριματικά του Euro 2020, σε μια αναμέτρηση που ο Stoiximan προσφέρει με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για την Ολλανδία, στα προκριματικά του Euro 2020. Στην πρεμιέρα των ομίλων, την Πέμπτη, το σύνολο του Ρόναλντ Κούμαν φιλοξένησε τη Λευκορωσία, την οποία και συνέτριψε με 4-0. Ο Ντεπάι έβαλε μπροστά την ομάδα του στο πρώτο λεπτό, με τον Βαϊνάλντουμ στο 21′ να διπλασιάζει τα τέρματα της. Στο 55′, Ντέπαϊ και πάλι, έκανε το 3-0 με πέναλτι, με τον Φαν Ντάικ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε. Αυτό ήταν και το πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι, φιλικά ή επίσημο, όπου και παραμένει αήττητη (3-2-0). Παράλληλα, στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία επίσημα ματς της, σημειώθηκε Over 2.5.

Στη μάχη των προκριματικών του Euro 2020 ρίχνεται απόψε η Γερμανία, η οποία είχε ρεπό την πρώτη αγωνιστική. Κάτι που έδωσε την ευκαιρία στον Γιόακιμ Λεβ να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα, στο φιλικό παιχνίδι που έδωσε η ομάδα του με τη Σερβία. Αν και βρέθηκε πίσω από το 12ο λεπτό, με το τέρμα του Γιόβιτς, έφτασε εν τέλει στην ισοφάριση με τον Γκορέτσκα στο 69ο λεπτό της συνάντησης. Τα “πάντσερ” είναι σε περίοδο μεταβατικότητας, μετά και την αποχώρηση των Μίλερ, Μπόατενγκ και Χούμελς, και θέλουν να δείξουν ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο σε σχέση με αυτό του Nations League, όπου και απέτυχαν παταγωδώς.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.