Για την 15η αγωνιστική της 1. Bundesliga, η Νυρεμβέργη υποδέχεται τη Βόλφσμπουργκ (21:30) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και οκτώ αγωνιστικές η Νυρεμβέργη, έχοντας απολογισμό τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες σε αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μίκαελ Κέλνερ αντιμετώπισε τη Μπάγερν Μονάχου, εκτός έδρας, κόντρα στην οποία παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων, με αποτέλεσμα να γνωρίσει μια βαριά ήττα με σκορ 3-0. Βρέθηκε πίσω με δυο τέρματα πριν ακόμη συμπληρωθεί μισή ώρα, δεν ήταν ικανή να βγάλει αντίδραση, ενώ δέχθηκε και τρίτο τέρμα στο 56′, για το τελικό αποτέλεσμα. Μετά και από αυτό το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην 15η θέση, με έντεκα βαθμούς, όσους έχει και η Στουτγκάρδη. Δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, αγνοώντας το τρίποντο στα τέσσερα τελευταία εξ’ αυτών (0-2-2).

Από ένα αήττητο σερί τριών αγωνιστικών προέρχεται από την πλευρά της η Βόλφσμπουργκ, όπου και μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπρούνο Λαμπαντία φιλοξένησε τη Χόφενχαϊμ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Βρέθηκε πίσω μετά από τέσσερα λεπτά, έκανε την ανατροπή, πριν από το ημίχρονο, χάρη στο αυτογκόλ του Μπίτσακτσιτς (28′) και στο τέρμα του Γκίντσεκ (31′), όμως στο 71′ δέχθηκε την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα. Αυτή ήταν και η πρώτη της απώλεια μετά τις νίκες επί της Λειψίας (1-0 εντός) και της Άιντραχτ Φρανκφούρτης (1-2 εκτός), φτάνοντας έτσι τους 19 βαθμούς, που τη φέρνουν στην ένατη θέση, μαζί με τη Μάιντς. Τρεις νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Παράλληλα, ο Stoiximan προσφέρει και την αναμέτρηση Μπάγερν – Ζαλγκίρις (21:30) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.