stoiximan

Για τη φάση των “32” του Europa League, η Ντιναμό Κιέβου υποδέχεται τον Ολυμπιακό (22:00) και ο Stoiximan παρέχει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*. Οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι.

Αν και δεν είχε επίσημα παιχνίδια στα πόδια της, η Ντιναμό Κιέβου κατάφερε να πετύχει το στόχο της και να φύγει αλώβητη από την έδρα του Ολυμπιακού (2-2). Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ από ένατο λεπτό, έστω και προσωρινά όμως έφτασε στην ισοφάριση με τον Μουγιάλσκι (27′), για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα λίγο πριν από την ανάπαυλα. Εν τέλει όμως, γλίτωσε την ήττα, χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Βέρμπιτς, ένα λεπτό πριν από τα 90′. Απόψε, χρειάζεται δυο αποτελέσματα για να πάρει την πρόκριση, καθώς πέρα από τη νίκη, της αρκεί και η ισοπαλία, αρκεί αυτή να είναι με 0-0 ή 1-1. Τα πέντε από τα επτά τελευταία εντός της, σε όλες τις διοργανώσεις ήττα νικηφόρα, έχοντας και δυο ήττες, με τα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα να είναι και με Over 2.5

Μετά από τρία παιχνίδια, με απολογισμό δυο ισοπαλίες και μια ήττα, ο Ολυμπιακός κατάφερε να πανηγυρίσει και πάλι τη νίκη. Την Κυριακή, η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς υποδέχθηκε την ΑΕΚ, στο μεταξύ τους ντέρμπι για τη Super League, κόντρα στην οποία πήρε μια εντυπωσιακή νίκη με 4-1. Αν και βρέθηκε πίσω από το τρίτο μόλις λεπτό, κατάφερε εν τέλει να κάνει την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι Καμαρά (50′), Φορτούνη (72′, 83′) και Χασάν (83′). Έφτασε έτσι τα έξι διαδοχικά Over 2.5, σε όλες τις διοργανώσεις, με τα τέσσερα τελευταία να είναι και με G/G. Με 48 βαθμούς, βρίσκεται στη δεύτερη θέση, απέχοντας εννέα πόντους από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ και οκτώ πλέον από την τρίτη ΑΕΚ. Στις δέκα νίκες, πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός του, σε όλες τις διοργανώσεις, με τις τρεις από τις τέσσερις πιο πρόσφατες να είναι με G/G και Over 2.5.

Παράλληλα, ο Stoiximan παρέχει και την αναμέτρηση Εφές – Ολυμπιακός (19:30) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.