Για την τρίτη και τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων, η Νότια Κορέα αντιμετωπίζει τη Γερμανία (17:00) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Πολύ χαμηλό το επίπεδο της Νότιας Κορέας, αυτό φάνηκε και στο ματς του περασμένου Σαββάτου κόντρα στο Μεξικό. Εναντίον μιας καταφανώς ανώτερης ομάδας, οι Ασιάτες δεν είχαν τον τρόπο να δημιουργήσουν επικίνδυνες καταστάσεις στην αντίπαλη εστία, έκαναν ακόμη ένα παντελώς ανόητο πέναλτι (έχασαν με πέναλτι και απ’ τη Σουηδία) στο 26’ και έμειναν πίσω στο σκορ. Το Μεξικό είχε ευκαιρίες για το 0-2 στο πρώτο μέρος, δεν το έκανε, τελικά βρήκε δεύτερο γκολ στο 66’ με τον Τσιτσαρίτο Ερνάντες και κάπου εκεί το ματς «κλείδωσε». Στις καθυστερήσεις μείωσε η Νότια Κορέα με το μακρινό σουτ του Σον, ο οποίος απέχει παρασάγγας απ’ το επίπεδο των συμπαικτών του.

Της πήγαν ξανά όλα στραβά. Παρά το εκπληκτικό ξεκίνημα, με το οποίο «στραγγάλισε» τη Σουηδία, δεν κατάφερε να βρει το γκολ που θα την «απελευθέρωνε». Αντ’ αυτού, βρέθηκε απ’ το πουθενά πίσω στο σκορ στο 32’ και πνίγηκε στο άγχος σε όλο το υπόλοιπο πρώτο μέρος. Ωστόσο, είναι η Γερμανία, η παγκόσμια πρωταθλήτρια, που όπως έχει πει και ο Γκάρι Λίνεκερ, βρίσκει (σχεδόν) πάντα τον τρόπο. Η γρήγορη ισοφάριση τους Ρόις στο 48’ άλλαξε την ψυχολογία του αγώνα, τα «πάντσερ» συνέχισαν να πιέζουν και να βγάζουν φάσεις (είχαν και δοκάρι), το σκηνικό δεν άλλαξε ούτε μετά την αποβολή του Μπόατενγκ στο 82’. Το φαλτσαριστό φάουλ του Κρόος στις καθυστερήσεις έφερε το 2-1 και αφαίρεσε τεράστιο βάρος απ’ τους ώμους των «πάντσερ», ενώ ασφαλώς άλλαξε το κλίμα.

Παράλληλα, στον Stoiximan μπορείτε να βρείτε την αναμέτρηση Σερβία – Βραζιλία (21:00) με πλήθος στοιχημάτων και 0% γκανιότα*.

**Αφορά μόνο εγγεγραμμένα μέλη του Stoiximan.