Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής στους ομίλους του Copa Africa, η Νότια Αφρική αντιμετωπίζει τo Μαρόκο (19:00) και το Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Από την πρώτη νίκη της στο φετινό Copa Africa προέρχεται η Νότια Αφρική, έχοντας προηγηθεί η ήττα της πρεμιέρας από την Ακτή Ελεφαντοστού (0-1). Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Στιούαρτ Μπάξτερ αντιμετώπισε τη Ναμίμπια, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 1-0, χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Ζουνγκού στο 68ο λεπτό. Σημειώθηκε Under 2.5 στα πέντε τελευταία της παιχνίδια, ενώ στα τέσσερα πιο πρόσφατα βγήκε το N/G.

Το Μαρόκο από την πλευρά του, πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη του στη διοργάνωση, έχοντας προηγηθεί εκείνη της πρεμιέρας επί της Ναμίμπια (1-0). Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Ερβέ Ρενάρ αντιμετώπισε την Ακτή Ελεφαντοστού, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 1-0, χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Εν Νεσίρι στο 23ο λεπτό. Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 στα επτά από τα οκτώ τελευταία του παιχνίδια.