Για την 20η αγωνιστική της Serie A, η Νάπολι υποδέχεται τη Λάτσιο (21:30) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Επιστροφή στις νίκες για τη Νάπολι στο πρωτάθλημα, μετά και την ήττα από την Ίντερ (1-0 εκτός). Πριν τη διακοπή, η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι υποδέχθηκε τη Μπολόνια, της οποίας και επικράτησε με 3-2. Για να συμβεί αυτό όμως, χρειάστηκε να πάρει τρεις φορές το προβάδισμα με τους Μίλικ (15′, 51′) και Μέρτενς (88′), με τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν απάντηση στα δυο πρώτα γκολ (37′, 80′). Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 44 συνολικά και είναι στη δεύτερη θέση, απέχοντας εννέα πόντους από την πρωτοπόρο Γιουβέντους. Παραμένει αήττητη μπροστά στο κοινό της, μετρώντας οκτώ νίκες και δυο ισοπαλίες, στο πρωτάθλημα. Την περασμένη Κυριακή, επικράτησε με 2-0 της Σασουόλο, εντός, στα πλαίσια του Coppa Italia.

Αήττητη παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια στο πρωτάθλημα η Λάτσιο, μετρώντας δυο νίκες και μια ισοπαλία. Πριν από τη διακοπή, η ομάδα του Σιμόνε Ιντσάγκι φιλοξένησε την Τορίνο, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου δεχόμενη γκολ με πέναλτι, κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς στο 62ο λεπτό. Με τo βαθμό που πήρε, έφτασε τους 32 συνολικά και είναι στην πέμπτη θέση, ένα πόντο πίσω από την τέταρτη Ρόμα, η οποία έχει παιχνίδι περισσότερο. Τέσσερις νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο απολογισμός της σε εκτός έδρας αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα. Το περασμένο Σάββατο, επικράτησε με 4-1 της Νοβάρα, εντός, στα πλαίσια του Coppa Italia.

Παράλληλα, ο Stoiximan προσφέρει και την αναμέτρηση Σάλκε – Βόλφσμπουργκ (19:00) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.