Στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής στη Serie A, η Μπολόνια φιλοξενεί την Πάρμα (20:00) και το Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Την πρώτη της ήττα μετά από τέσσερα παιχνίδια, με απολογισμό τρεις νίκες και μια ισοπαλία, υπέστη και πάλι η Μπολόνια. Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς αντιμετώπισε τη Μίλαν, εκτός, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1. Έχοντας βρεθεί πίσω με δυο τέρματα (37′, 67′), κατάφερε απλά να μειώσει απλά στο τελικό αποτέλεσμα με το τέρμα του Ντέστρο στο 72ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 2.5 και στα τρία τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Έχοντας συγκεντρώσει 37 βαθμούς, βρίσκεται στην 15η θέση, απέχοντας δυο πόντους από τη ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας και ματς λιγότερο. Στις επτά νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και έξι ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, έχοντας πάρει το τρίποντο και στα πέντε τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και οκτώ αναμετρήσεις η Πάρμα, όπου και έχει απολογισμό πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Ρομπέρτο Ντ’Αβέρσα φιλοξένησε τη Σαμπντόρια, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3. Προηγήθηκε στο δεύτερο λεπτό με τον Γκατσόλα, είδε την αντίπαλο της να κάνει την ανατροπή και να προηγείται με 1-3 (πεν. 28′, 38′, 61′), για να φτάσει εν τέλει στην ισοφάριση, με τους Κούτσκα (πεν. 67′) και Μπαστόνι (71′). Αυτή ήταν και η πέμπτη διαδοχική ισοπαλία, έχοντας προηγηθεί εκείνες με Τορίνο (0-0 εντός), Σασουόλο (0-0 εκτός), Μίλαν (1-1 εντός) και Κιέβο (1-1). Έφτασε τους 38 βαθμούς και βρίσκεται στην 14η θέση, απέχοντας τρεις πόντους από την επικίνδυνη ζώνη. Στις πέντε νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και οκτώ ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, αγνοώντας το διπλό στις επτά τελευταίες εξόδους της (0-4-3).